• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Ще один банк майже «подарував» значну частину кредитного портфелю

Банки продовжують демонструвати політику повної байдужості д проблем позичальників. Вони не дають їм жодного шансу розрахуватися з боргами, які виникли у наслідок фінансовий кризи, яка на загальну думку носить досить штучний характер. Мова йдеться не про такі омріяні реструктуризації та перерахунки за старим курсом, а про зовсім реальні та повсякденні розпродажі майна, які банки час від часу влаштовують.

Так днями з’явилася новина, що черговий банк розпродав великий шмат власних кредитних активів з нереально великим дисконтом і продав він його звичайно не позичальникам.

Так на аукціоні було реалізовано долю кредитного портфелю загальною вартістю 3,45 мільярдів за досить неочікуваною ціною у 431 мільйон гривень. Якщо зробити нескладні розрахунки, то можна побачити, що своєму покупцю ОТП банк зробив дисконт майже у 88%. Тобто права вимоги за кредитами хтось придбав досить вигідно і тепер матиме не аби який інтерес у тому, щоб монетизувати своє придбання. Як показу практика «зливають» такі кредити справжнім акулам у чорному колекторському бізнесі, тобто перепродаж кредитів часто приносить позичальникам нову суттєву порцію проблем.

Банки вдаються до таких аукціонів щедрості регулярно.

Так це не перший такий розпродаж у українському підрозділі ОТП. У 2016 році банк продав частину свого кредитного портфелю у 2,95 мільярда гривень за 115 мільйонів гривень, цього разу зробивши знижку у 96%. А ще раніше у 2015 році ОТП продав кредити на 676,6 мільйона гривень за 167,5 мільйона гривень, знову таки поступившись на цілих 75,3%.

Отже тільки на прикладі цього банку зрозуміло, що насправді кредитні зобов’язання для них- не головне. Складається враження, що банкіри ладні будь-кому ледве не роздарувати кредити аби тільки покупцем не був сам позичальник.

Читайте на сайті "Фінансового Майдану":

Проблеми валютних позичальників ФГВФО пропонує реструктуризувати

«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону

Фінанси співають романси?: влада пропонує «терміново» створити бюро фінансової безпеки +

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.