Банки продовжують демонструвати політику повної байдужості д проблем позичальників. Вони не дають їм жодного шансу розрахуватися з боргами, які виникли у наслідок фінансовий кризи, яка на загальну думку носить досить штучний характер. Мова йдеться не про такі омріяні реструктуризації та перерахунки за старим курсом, а про зовсім реальні та повсякденні розпродажі майна, які банки час від часу влаштовують.
Так днями з’явилася новина, що черговий банк розпродав великий шмат власних кредитних активів з нереально великим дисконтом і продав він його звичайно не позичальникам.
Так на аукціоні було реалізовано долю кредитного портфелю загальною вартістю 3,45 мільярдів за досить неочікуваною ціною у 431 мільйон гривень. Якщо зробити нескладні розрахунки, то можна побачити, що своєму покупцю ОТП банк зробив дисконт майже у 88%. Тобто права вимоги за кредитами хтось придбав досить вигідно і тепер матиме не аби який інтерес у тому, щоб монетизувати своє придбання. Як показу практика «зливають» такі кредити справжнім акулам у чорному колекторському бізнесі, тобто перепродаж кредитів часто приносить позичальникам нову суттєву порцію проблем.
Банки вдаються до таких аукціонів щедрості регулярно.
Так це не перший такий розпродаж у українському підрозділі ОТП. У 2016 році банк продав частину свого кредитного портфелю у 2,95 мільярда гривень за 115 мільйонів гривень, цього разу зробивши знижку у 96%. А ще раніше у 2015 році ОТП продав кредити на 676,6 мільйона гривень за 167,5 мільйона гривень, знову таки поступившись на цілих 75,3%.
Отже тільки на прикладі цього банку зрозуміло, що насправді кредитні зобов’язання для них- не головне. Складається враження, що банкіри ладні будь-кому ледве не роздарувати кредити аби тільки покупцем не був сам позичальник.
Читайте на сайті "Фінансового Майдану":Проблеми валютних позичальників ФГВФО пропонує реструктуризувати
«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону
Фінанси співають романси?: влада пропонує «терміново» створити бюро фінансової безпеки +