• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Реформація-руйнація: НБУ похвалили за ефективні реформи

Доки українці продовжують «перетравлювати» усі наслідки так званого очищення банківської системи України, НБУ вихваляється високими оцінками своїх дій.

Представники Світового банку оцінили реформу фінансового сектору України досить високо. Про це повідомив сам Нацбанк.

Згідно до інформації викладеної НБУ, представники Світового банку відзначили високу ефективність реформ, проведених у фінансовому секторі України. Також відомо, що під час візиту уповноважених представників Світового банку вони провели зустрічі з українськими чиновниками, на яких обговорювали подальші плани та конкретні кроки Національного Банку України та Мінфіну задля подальшого розвитку банківського сектору України.

Серед питань, які були пріоритетними - вирішення проблеми проблемних непрацюючих активів та скорочення долі державних банків у фінансовому секторі України.

Однак незважаючи на усі заяви про реформаторські досягнення Нацбанк, у його складі відбуваються кадрові зміни. Так днями до складу Ради НБУ президент призначив Олександра Петрика, який досить тривалий час працював у МВФ. Не виключено, що це призначення є проявом певних гарантій для міжнародних кредиторів, які неодноразово висловлювали певні претензії до роботи НБУ.

Якщо міжнародна спільнота продовжує демонструвати деякою мірою впевненість у реформаторських здібностях Нацбанку, то українці на власному досвіді зневірились у тому що від нацбанку слід чекати чогось доброго. Адже рівень життя українців - це безперечне свідчення того, що насправді накоїв нацбанк. Результатом його так званих реформ стали вкрадені у вкладників гроші, які вони накопичували для того, щоб вирішити проблему житла, освіти для дітей та безбідної старості. Їх гроші зникли і замість вкрадених мільйонів їм роздають з їхніх же коштів по 200 тисяч так званих компенсацій. Гроші кредиторів вони роздавали у позики своїм підставним компаніям, які звісно тепер опосередковано скуповують під високопосадовою протекцію власні позики за копійки. В той же час звичайні позичальники, які завдяки знеціненню гривні, отримали непосильні кредитні суми, щоденно піддаються тиску з боку банків та навіть провладних структур.

Отже під руїнами так званого банкопаду залишилась довіра банкам, впевненість у національній валюті та віра у світле майбутнє мільйонів українців.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Несподівано: Рожкова вирішила «захистити» позичальників

Банківську систему очистили, а НБУ- забули

НАБУ продовжує не бачити захищати Рожкову?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.