• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Несподівано: Рожкова вирішила «захистити» позичальників

У національному банку вкотре декларують своє бажання піклуватися про права споживачів фінансових послуг. Саме такими намірами і виправдовують необхідність прийняття чергового законопроекту.

Незважаючи на тещ йому дали і відповідну назву Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, він досімає статус законопроекту.

Загалу його презентують, як законопроект, який буде регулювати правові відносини банкірів та їх клієнтів за європейськими взірцями. Однак вже цілий рік законопроект не виноситься на розгляд Ради.

За словами самої Рожкової, саме через це НБУ не може гідним чином захищати права споживачів.

«Парламентарії зупинилися« на півдорозі »- вони взяли один закон, але законопроект 2456-д про вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, який йшов з ним в пакеті, все ще очікує розгляду в сесійній залі. Тому вже майже рік у нас немає повноважень, щоб контролювати виконання вимог закону «Про споживче кредитування» та застосовувати необхідні заходи в разі їх порушення»,- цитує Рожкову прес-служба НБУ.

За її словами, в Україні тільки розпочинається процес розвитку прав споживачів фінансових послуг.

«Відомо, що« здорове »споживче кредитування передбачає відсутність« перекосів »- то в сторону захисту прав позичальників, то в бік захисту прав кредиторів. Закон «Про споживче кредитування», який вступив в дію рік тому, повинен захистити позичальників, але, як показали результати дослідження, рівень виконання його вимог все ще залишається недостатньо високим », - зазначила Рожкова.

Вже рік минув з моменту ухвалення Закону «Про споживче кредитування», а раніше обіцяне покращення так і не відбулося. Тепер Нацбанк прогнозує європейські права українським споживачам з прийняттям свого чергового «авторського» законопроекту.

Однак, як кажуть, на практиці своїми «благими» намірами НБУ проторить дорожку до пекла споживачам фінансових послуг.

Читайте також на "Фынансовий Майдан":

Банківську систему очистили, а НБУ- забули

Ще один банк майже «подарував» значну частину кредитного портфелю

Кредитний реєстр девальвує права українців?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.