Доки українці чекають з острахом наслідків ухвалення Радою законопроекту 6027Д, кишенькові компанії високих чиновників отримують з широкого плеча держбанків реструктуризацію на мільярди. Пощастило реструктуризувати свій кремезний борг корпорації, яка пов’язана з першим заступником секретаря РНБО Олегом Гладковським. Саме він з 2005 року очолював наглядову раду корпорації «Богдан», а з 2012 до 2015 був її Президентом.
Про деталі такої щедрої реструктуризації стало відомо з рішення Госпсуду м. Києва. Саме у цьому судовому позиві Укрексімбанк вимагав з корпорації «Богдан» сплату заборгованості за кредитною угодою, яка датується ще 2009 роком, та загальний об’єм яких складає 1,185 млрд гривень.
Згідно до судового рішення про закриття цієї справи, 31 липня 2018 представником відповідача було подано клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю предмета спору.
У судовому засіданні представник відповідачів та третьої особи підтримав подане ним клопотання про закриття провадження у справі, а представник позивача проти задоволення клопотання не заперечував.
Згідно до судових матеріалів сторони уклали новий договір, у зв’язку з чим боргові забов’язання за першим кредитним договором припинились.. За умовами пп.2.2-2.3 договору, первісне зобов'язання позичальника перед банком замінюється зобов'язанням з погашення сум у розмірі 1 311 582 624,86 грн. з кінцевим терміном погашення боргу 25 грудня 2031 року (включно).
Суд закрив справу у зв’язку з відсутністю предмету спору. Вірити у випадковість або диво дипломатії не доводиться адже обидві сторони судової суперечки мають опосередковане відношення до чинного президента. Банк - державний, а Гладковський не одноразово нарікався членом клану Порошенка.
Відомо, що Порошенко і Гладковського (він на той момент мав фамілію Свинарчук) ще в 1993 році звів їх спільний знайомий Ігор Кононенко, який сьогодні є «сірим кардиналом президента».
І ось саме за Президентства Петра Порошенко борги за кредитом, який «Богдан» отримав ще у 2009 вдалося реструктуризувати на цілих 3 роки, знайшовши такий рідкісний в українських реаліях компроміс у судових суперечках між банками та позичальниками. Отже «доля» в Україні прихильна лише до позичальників вищої касти, тих хто має за душею мільйони але не має бажання платити тут та зараз, а ось звичайним українцям, у яких все навпаки, грошей немає, а платити бажання є, влада не дає найменшого шансу для порятунку.
Читайте на "Фінансовий Майдан":