• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Держбанк реструктуризував борг корпорації, яка пов’язана з соратником Порошенко

Доки українці чекають з острахом наслідків ухвалення Радою законопроекту 6027Д, кишенькові компанії високих чиновників отримують з широкого плеча держбанків реструктуризацію на мільярди. Пощастило реструктуризувати свій кремезний борг корпорації, яка пов’язана з першим заступником секретаря РНБО Олегом Гладковським. Саме він з 2005 року очолював наглядову раду корпорації «Богдан», а з 2012 до 2015 був її Президентом.

Про деталі такої щедрої реструктуризації стало відомо з рішення Госпсуду м. Києва. Саме у цьому судовому позиві Укрексімбанк вимагав з корпорації «Богдан» сплату заборгованості за кредитною угодою, яка датується ще 2009 роком, та загальний об’єм яких складає 1,185 млрд гривень.

Згідно до судового рішення про закриття цієї справи, 31 липня 2018 представником відповідача було подано клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю предмета спору.

У судовому засіданні представник відповідачів та третьої особи підтримав подане ним клопотання про закриття провадження у справі, а представник позивача проти задоволення клопотання не заперечував.

Згідно до судових матеріалів сторони уклали новий договір, у зв’язку з чим боргові забов’язання за першим кредитним договором припинились.. За умовами пп.2.2-2.3 договору, первісне зобов'язання позичальника перед банком замінюється зобов'язанням з погашення сум у розмірі 1 311 582 624,86 грн. з кінцевим терміном погашення боргу 25 грудня 2031 року (включно).

Суд закрив справу у зв’язку з відсутністю предмету спору. Вірити у випадковість або диво дипломатії не доводиться адже обидві сторони судової суперечки мають опосередковане відношення до чинного президента. Банк - державний, а Гладковський не одноразово нарікався членом клану Порошенка.

Відомо, що Порошенко і Гладковського (він на той момент мав фамілію Свинарчук) ще в 1993 році звів їх спільний знайомий Ігор Кононенко, який сьогодні є «сірим кардиналом президента».

І ось саме за Президентства Петра Порошенко борги за кредитом, який «Богдан» отримав ще у 2009 вдалося реструктуризувати на цілих 3 роки, знайшовши такий рідкісний в українських реаліях компроміс у судових суперечках між банками та позичальниками. Отже «доля» в Україні прихильна лише до позичальників вищої касти, тих хто має за душею мільйони але не має бажання платити тут та зараз, а ось звичайним українцям, у яких все навпаки, грошей немає, а платити бажання є, влада не дає найменшого шансу для порятунку.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Продавати іпотечні позики будуть по-новому

Негода о 6027-д: «Этим законом банкиры и депутаты хотят еще больше развязать руки беспределу» (ВИДЕО)

Світлана Саража про 6027д: «Невілюється уся позитивна судова практика на користь саме поручителів та позичальників»

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.