• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Суд пояснив у якому випадку банк не має права вимагати проценти за позикою

Суди продовжують ухвалювати рішення у справах, які є зразковими для багатьох інших позивних суперечок між банками та позичальниками. Стало відомо про ще одне рішення Вищого суду, яке стосується «взаємовідносин» іпотекодавців та позичальників.

Згідно до цього документу банки не мають права вимагати сплати процентів, отримавши у позасудовому порядку право на саму іпотеку. Такого висновку дійшов Верховний Суд при розгляді справи № 927/84/16. Так Касайційний господарський суд у складі Верховного Суду погодився з попереднім рішенням суду першої інстанції, щодо відмови на грошові вимоги банку по простроченій заборгованості за процентами та пені за несвоєчасну сплату.

Таке рішення обґрунтовано тим, що банк вже отримав право власності в позасудовому порядку на предмет іпотеки, який забезпечував виконання цього ж договору.

Якщо звернутися до діючого законодавства, то можна знайти законодавче підтвердження таким роз’ясненням. Так згідно до статті 36 Закону «Про іпотеку» після завершення позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодавця щодо виконання боржником основного зобов'язання є недійсними. В свою чергу звернення про стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого підпису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодавця.

Більше інформації про права позичальників та корисні поради для споживачів фінансових послуг на сайті ГО Всеукраїнський рух «Фінансовий Майдан» у розділі «Корисне».

Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":

Проти системи: як суддя переконалася у власній беззахисності

У «Нафтогазі» керівники приховують скільки заробили у 2017 році

«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.