Суди продовжують ухвалювати рішення у справах, які є зразковими для багатьох інших позивних суперечок між банками та позичальниками. Стало відомо про ще одне рішення Вищого суду, яке стосується «взаємовідносин» іпотекодавців та позичальників.
Згідно до цього документу банки не мають права вимагати сплати процентів, отримавши у позасудовому порядку право на саму іпотеку. Такого висновку дійшов Верховний Суд при розгляді справи № 927/84/16. Так Касайційний господарський суд у складі Верховного Суду погодився з попереднім рішенням суду першої інстанції, щодо відмови на грошові вимоги банку по простроченій заборгованості за процентами та пені за несвоєчасну сплату.
Таке рішення обґрунтовано тим, що банк вже отримав право власності в позасудовому порядку на предмет іпотеки, який забезпечував виконання цього ж договору.
Якщо звернутися до діючого законодавства, то можна знайти законодавче підтвердження таким роз’ясненням. Так згідно до статті 36 Закону «Про іпотеку» після завершення позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодавця щодо виконання боржником основного зобов'язання є недійсними. В свою чергу звернення про стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого підпису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодавця.
Більше інформації про права позичальників та корисні поради для споживачів фінансових послуг на сайті ГО Всеукраїнський рух «Фінансовий Майдан» у розділі «Корисне».
Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":
Проти системи: як суддя переконалася у власній беззахисності
У «Нафтогазі» керівники приховують скільки заробили у 2017 році
«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону