• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Генпрокуратура раптово відмовилась від претензій до позичальників одного з банків

Несподіванкою для усіх стало те, що Генеральна прокуратура відкликала одразу кілько позивів у відношенні до крупних позичальників Приватбанку. Так по суті було скасовану 5 судових позовів на загальну суму у 25 мільярдів гривень. Слід зазначити, що відкликано було позови, які відомство скерувало у Вінницькій,Запоріжський, Житомирський та Кировоградській областях.

Своє обурення таким розвитком дій вже висловив народний депутат Руслан Ситник.

На його думку, однією з першочергових задач після проведеної націоналізації Приватбанку, мало би бути докладання максимальних зусиль по поверненню коштів по виданих кредитах. Для чого це потрібно нам, українським громадянам? А для того, щоби не продовжувати дофінансування Приватбанку за рахунок коштів платників податків.

«Що це – злочинна безвідповідальність, чиїсь «договорняки», для чого комусь надавати додаткову відстрочку на сплату 25 мільярдів, тепер розбиратиметься НАБУ, а в недалекому майбутньому, надіюсь, і новостворений Вищий антикорупційний суд.», - написав він.

Нардеп вже звернувся до НАБУ з відповідною заявою,у деталях виклав «долю» цих позивів та зауважив, що такі дії свідчать про зловживання владою певних посадових осіб Генеральної прокуратури, Міністерства фінансів та «Приватбанку» з метою розтрати держави у особливо великих розмірах.

Також він просить НАБУ внести вищевикладені факти у реєстр досудових розслідувань, за результатами якого притягнути усіх винних осіб до кримінальної відповідальності.

Чи виправдає надії депутата НАБУ у цій досить гучній справі складно оцінити адже на сьогоднішній день, ця антикорупційна конституція демонструє безпомічність у корупційних справах, які кидають принаймі тінь на когось з вищої владної ланки. Вато пригадати, лише справи відношенні Гонтаревої та Ворушиліна, які під тиком громадськості НАБУ такі відкрило але досить вправно але безпідставно перевело їх у розряд «довгостоїв». Мабуть перш ніж боротися з корупцією НАБУ варто побороти власні страхи та політичні залежності.

ЧИТАЙТЕ НА "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

Закон про валюту може обвалити курс?

Навіщо: НБУ хоче стягнути з банків 50 мільярдів

Фонд гарантування вкладів опинився у «шкурі» позичальників

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.