У Національному банку України продовжують переконувати і міжнародних партнерів, і суспільство у тому, що так звана чистка банківської системи- явище виключно позитивне. Про це вже неодноразово заявляли усі топ-менеджери НБУ та навіть після зміни очільника структури настрої у регуляторі не змінюються.
Так на думку директора департамента монетарної політики Сергія Николайчука очищення банківської системи стало інструментом подолання фінансової кризи в країні.
«Були банки, у яких був бізнес, вони займалися певними речами, пов'язаними з відмиванням коштів, або займалися фінансуванням бізнесу своїх власників, викачуючи ресурси з економіки. Тому ми і повинні були усунути їх з ринку », - заявив чиновник під час конференції ASBIS HUB 2018.
Разом з банківськими установами, законність діяльності яких безумовно мають оцінювати правоохоронці, без своїх заощаджень залишилися тисячі українців, а десятки тисяч втратили віру у прозорість відносин між банком та клієнтами. Однак, у НБУ роблять акцент виключно на позитивних наслідках банкопаду і запевняють, що зараз почалась нова фаза у банківському секторі.
"Ми перейшли з фази чистки в фазу перезавантаження банківського сектора", - зазначив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ.
За його словами зараз Національний банк зосередив усі зусилля на розвитку економіки і має намір банківського сектору України але для того, об банки почали робити свій позитивний внесок у розвиток економіки потрібні відповідні реформи. Серед найважливіших напрямків реформування він назвав валютне законодавство, посилення прав кредиторів та впровадження нових стандартів.
Отже банкіри ні в минулому, ні в майбутньому не помічають інтереси пересічних українців, адже і зачистку банківської системи, і стратегію її розвитку вони оцінюють лише за показниками вигідності чи не вигідності банкірів, виправдовуючи таку позицію розвитком економіки. Чому мова йдеться не про посилення прав споживачів фінансових послуг адже за словами тих же топ-менеджерів НБУ чистили банківську систему від таких «непорядних» банкірів? Перезавантаження банківської системи має підвищити не статки олігархів, які під час банкопаду тільки укріпили власні позиції на банківському ринку, а рівень довіри українців як до банкірів, так і до влади, але навряд чи це вдасться доки під перезавантаження не потраплять і ті чиновники НБУ, які не один рік втоптували довіру українців у банківські руїни.
ЧИТАЙТЕ НА ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":
Закон про валюту може обвалити курс?
Генпрокуратура раптово відмовилась від претензій до позичальників одного з банків
a href="/13-nashi-diji/160-reformatsiya-rujnatsiya-nbu-pokhvalili-za-efektivni-reformi.html">Реформація-руйнація: НБУ похвалили за ефективні реформи