• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

У НБУ заявляють про перезавантаження банківської системи

У Національному банку України продовжують переконувати і міжнародних партнерів, і суспільство у тому, що так звана чистка банківської системи- явище виключно позитивне. Про це вже неодноразово заявляли усі топ-менеджери НБУ та навіть після зміни очільника структури настрої у регуляторі не змінюються.

Так на думку директора департамента монетарної політики Сергія Николайчука очищення банківської системи стало інструментом подолання фінансової кризи в країні.

«Були банки, у яких був бізнес, вони займалися певними речами, пов'язаними з відмиванням коштів, або займалися фінансуванням бізнесу своїх власників, викачуючи ресурси з економіки. Тому ми і повинні були усунути їх з ринку », - заявив чиновник під час конференції ASBIS HUB 2018.

Разом з банківськими установами, законність діяльності яких безумовно мають оцінювати правоохоронці, без своїх заощаджень залишилися тисячі українців, а десятки тисяч втратили віру у прозорість відносин між банком та клієнтами. Однак, у НБУ роблять акцент виключно на позитивних наслідках банкопаду і запевняють, що зараз почалась нова фаза у банківському секторі.

"Ми перейшли з фази чистки в фазу перезавантаження банківського сектора", - зазначив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ.

За його словами зараз Національний банк зосередив усі зусилля на розвитку економіки і має намір банківського сектору України але для того, об банки почали робити свій позитивний внесок у розвиток економіки потрібні відповідні реформи. Серед найважливіших напрямків реформування він назвав валютне законодавство, посилення прав кредиторів та впровадження нових стандартів.

Отже банкіри ні в минулому, ні в майбутньому не помічають інтереси пересічних українців, адже і зачистку банківської системи, і стратегію її розвитку вони оцінюють лише за показниками вигідності чи не вигідності банкірів, виправдовуючи таку позицію розвитком економіки. Чому мова йдеться не про посилення прав споживачів фінансових послуг адже за словами тих же топ-менеджерів НБУ чистили банківську систему від таких «непорядних» банкірів? Перезавантаження банківської системи має підвищити не статки олігархів, які під час банкопаду тільки укріпили власні позиції на банківському ринку, а рівень довіри українців як до банкірів, так і до влади, але навряд чи це вдасться доки під перезавантаження не потраплять і ті чиновники НБУ, які не один рік втоптували довіру українців у банківські руїни.

ЧИТАЙТЕ НА ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

Закон про валюту може обвалити курс?

Генпрокуратура раптово відмовилась від претензій до позичальників одного з банків

a href="/13-nashi-diji/160-reformatsiya-rujnatsiya-nbu-pokhvalili-za-efektivni-reformi.html">Реформація-руйнація: НБУ похвалили за ефективні реформи

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.