• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Ситник продовжує захищати Гонтареву?

На адресу НАБУ неодноразово лунали звинувачення у тому, що вони далеко не у повну міць ведуть боротьбу з корупцією. Громадськість вбачала певну халатність у розслідуванні майже усіх справ, які були пов’язані з посадовими особами НБУ та ФГВФО. На цій хвилі загального незадоволення у лютому 2018 року відбулася акція протесту «НАБУ, досить захищати Гонтареву!». Однак, незважаючи на масовий протест антикорупційне бюро не поновило слідчі дії у справах відносно Валерії Гонтаревої, а навпаки продовжило свою політику замовчування відносно усіх пов’язаних з НБУ справ і це незважаючи на те, що українці вимагали під час мітингів повного звіту по цих кримінальних провадженнях.

Днями стало відомо, що через суд НАБУ забов’язали поновити справу по декларації екс-голови НБУ, встановивши, що слідчі дії було проведено далеко не у повному обсязі. Однак, НАБУ ніяк не прокоментувала таке резонансне для репутації антикорупційної установи рішення.

Справи відносно посадови осіб НБУ не було й включено до прес-конференції про підсумки найрезонансніших за версією самого ж НАБУ справ. Минулого тижня під час спілкування з пресою Ситник звітував про повністю завершені розслідування в янтарний справі; справі про закупівлю палива для Міноборони; справі рюкзаків; справі про розкрадання коштів бюджету Одеси при купівлі будівлі ХК Краян; справі про присвоєння коштів Львівського бронетанкового заводу і справі про розкрадання 247 млн грн в Адміністрації морських портів України. Але й словом керівник НБУ не обмовився про справи у яких фігурують посадовці НБУ та ФГВФО, які не однократно згадувалися у офшорних та корупційних скандалах.

Не багато говорив Ситник й про свій нічний візит до Президента, на якому його підловили у квітні журналісти і який наробив чимало галосу у мережі. Можливо саме під час таких посіденьок і узгоджувався перелік «резонансних» справ і тих, протеже керманичів країни, які не за яких обставин не мають стати об’єктами справжніх антикорупційних розслідувань.

"У мене була тет-а-тет зустріч з президентом України з приводу Антикорупційного суду. НАБУ не має права законодавчої ініціативи і ми знаємо, давайте будемо відверті, що в парламенті президент має якщо не визначальне, то одне з визначальних впливів. Була певна дискусія . Вона закінчилася тим, що все-таки закон був прийнятий ", - пояснив той візит журналістам «незалежний» директор НАБУ.

Однак, таке відповідь ще більше питань до роботи НАБУ адже він сам зізнався про те, що зустрічався з Президентом понад 10 разів.

А через час після цієї «таємної вечері» Ситника та Порошенко НАБУ закрило справу Гонтаревої. Збіг? Не впевнені.

Читайте на ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН:

Неучтенные миллионы долларов и проекты в Крыму обещают показать в переписке семьи Гонтаревой (Видео)

Держбанк реструктуризував борг корпорації, яка пов’язана з соратником Порошенко

Податківці через банки вирішили контролювати статки українців.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.