На адресу НАБУ неодноразово лунали звинувачення у тому, що вони далеко не у повну міць ведуть боротьбу з корупцією. Громадськість вбачала певну халатність у розслідуванні майже усіх справ, які були пов’язані з посадовими особами НБУ та ФГВФО. На цій хвилі загального незадоволення у лютому 2018 року відбулася акція протесту «НАБУ, досить захищати Гонтареву!». Однак, незважаючи на масовий протест антикорупційне бюро не поновило слідчі дії у справах відносно Валерії Гонтаревої, а навпаки продовжило свою політику замовчування відносно усіх пов’язаних з НБУ справ і це незважаючи на те, що українці вимагали під час мітингів повного звіту по цих кримінальних провадженнях.
Днями стало відомо, що через суд НАБУ забов’язали поновити справу по декларації екс-голови НБУ, встановивши, що слідчі дії було проведено далеко не у повному обсязі. Однак, НАБУ ніяк не прокоментувала таке резонансне для репутації антикорупційної установи рішення.
Справи відносно посадови осіб НБУ не було й включено до прес-конференції про підсумки найрезонансніших за версією самого ж НАБУ справ. Минулого тижня під час спілкування з пресою Ситник звітував про повністю завершені розслідування в янтарний справі; справі про закупівлю палива для Міноборони; справі рюкзаків; справі про розкрадання коштів бюджету Одеси при купівлі будівлі ХК Краян; справі про присвоєння коштів Львівського бронетанкового заводу і справі про розкрадання 247 млн грн в Адміністрації морських портів України. Але й словом керівник НБУ не обмовився про справи у яких фігурують посадовці НБУ та ФГВФО, які не однократно згадувалися у офшорних та корупційних скандалах.
Не багато говорив Ситник й про свій нічний візит до Президента, на якому його підловили у квітні журналісти і який наробив чимало галосу у мережі. Можливо саме під час таких посіденьок і узгоджувався перелік «резонансних» справ і тих, протеже керманичів країни, які не за яких обставин не мають стати об’єктами справжніх антикорупційних розслідувань.
"У мене була тет-а-тет зустріч з президентом України з приводу Антикорупційного суду. НАБУ не має права законодавчої ініціативи і ми знаємо, давайте будемо відверті, що в парламенті президент має якщо не визначальне, то одне з визначальних впливів. Була певна дискусія . Вона закінчилася тим, що все-таки закон був прийнятий ", - пояснив той візит журналістам «незалежний» директор НАБУ.
Однак, таке відповідь ще більше питань до роботи НАБУ адже він сам зізнався про те, що зустрічався з Президентом понад 10 разів.
А через час після цієї «таємної вечері» Ситника та Порошенко НАБУ закрило справу Гонтаревої. Збіг? Не впевнені.
Читайте на ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН:
Неучтенные миллионы долларов и проекты в Крыму обещают показать в переписке семьи Гонтаревой (Видео)
Держбанк реструктуризував борг корпорації, яка пов’язана з соратником Порошенко
Податківці через банки вирішили контролювати статки українців.