• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

НБУ вчергове посилює контроль над рахунками українців

Вважаєте, що після того, як запрацював Кредитний реєстр, все найгірше позаду і гіршого чекати немає приводу але це не так, бо НБУ вигадало чергові законодавчі зміни, які дозволять ще глибше зазирати у кишеню позичальників та інших українців. Цього тижня регулятор оприлюднив законопроект, який має за мету впровадити звітність банків перед НБУ про стан рахунків позичальників, яких було внесено до кредитного реєстру.

А зроблять це рахунок внесення змін у порядок відкриття та обслуговування банківських рахунків. Згідно до підготованої НБУ постанови банки мають звітувати про відкриття та закриття рахунків особами, данні яких містяться у кредитному реєстрі.

Під санкції нової законодавчої витівки від НБУ потраплять не тільки кредитні боржники але й ті,хто має заборгованість з аліментів або є об’єктом уваги виконавців з інших причин. Є чого побоюватися і підприємцям.

Чим загрожує нова постанова НБУ українцям?

У разі, якщо чиновники таки ухвалять цей документ, банки забов’яжуть при відкритті чи закриті рахунку перевіряти клієнта на наявність у реєстрі боржників і якщо ви таки потрапили до переліку тих чиї данні внесено у Кредитний реєстр, про те, що ви вирішили відкрити чи закрити банківський рахунок фіну станова повідомить виконавчу службу. На щастя згідно до документу про баланс вашого рахунку звітувати вони не повинні. Проте уникнути уваги виконавців позичальникам та іншим категоріям боржників, відкривши новий рахунок, навряд чи вдасться.

Впровадити певні обмеження мають намір у НБУ стосовно фізичних осіб підприємців. Вже не для кого не є таємницею, що Державна фіксальна служба оголосила рейд за приватними рахунками ФОПів і заявила про намір вивести із тіні усі доходи підприємців. Отже після таких заяв з боку фіскалів стає зрозумілим звідки ноги ростуть у змін, які пропонує НБУ ц новій постанові, а саме - впровадити заборону використовувати приватні рахунки для здійснення індивідуальної підприємницької діяльності. Нагадаємо, щ раніше таке табу було лише для використання рахунків фізосіб для ведення хоздіяльності.

Слід зазначити, що нова заборона стосовно приватних рахунків ФОПів може значно ускладнити стосунки між підприємцями та податківцями, адже незрозуміло, які саме платежі потраплять до категорії «недозволених»- не виключено, що складнощі можуть виникнути у разі отримання будь-якого приватного грошового переказу адже довести, що це не доход від підприємницької діяльності, а, наприклад, переказ за проданий старий мобільник через дошку оголошень буде досить важко. У той же час навіть за умови затвердження постанови НБУ, якою він має намір забов’язати звітувати про рахунки українців, не існує законних підстав вимагати та отримувати від банків інформацію про баланс та операції за рахунками, як ФОПів так і самих українців. Але хто його знає можливо саме зараз українцям готують черговий законодавчій сюрприз.

Читайте на ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН:

НБУ хочуть надати більше повноважень

Банки почали використовувати кредитний реєстр

Як ФГВФО поставив позичальників перед «складним вибором»

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.