Нові «стандарти» фінансового контролю над грошовими переказами громадян запропонувало Міністерство фінансів Україні. Днями було оприлюднено законопроект, який відомство пропоную ухвалити.
У законі передбачено посилення відповідальності за відмивання коштів, однак, як показує практика «офшори» в нас ніякі штрафи не перемагають. Основа концепція цієї законодавчої ініціативи – посилення контролю за фінансовими розрахунками українців.
Перекази 30 0000+
Так запропоновано проводити ідентифікацію усіх клієнтів, які здійснюють переказ грошей у тому числі й міжнародний на суму еквівалентну або більшу за 30 тисяч гривень. Окрім повного переліку усіх особистих даних клієнта необхідно буде вказати і мету грошового перерахування.
Якщо законопроект буде затверджено, то при оформлені переказу 30 000+ необхідно буде зазначити повну інформацію про платника та отримувача переказу ПІП, особистий податковий номер, серію та номер паспорту, ідентифікаційний номер та інші.
Перекази 30000 –
«Платіжки» такого грошового порядку також будуть підпадати під первинний фінансовий моніторинг і повинні супроводжуватися мінімальної інформацією про отримувача та платника. Серед обов’язкових відомостей: ПІБ або найменування юрособи, номер рахунку або унікальний обліковий номер фінансової операції, який дозволяє здійснити відстеження операції.
Слід зазначити, що без такої інформації платникам заборонено здійснювати перекази менші , рівні та більші 30 000 гривень. Однак є і виключення: так ці вимоги не розповсюджуються на перекази пов’язані зі сплатою податків. Комунальних платежів , переказів менше 30 тис. грн для оплати товарів або послуг (за умови, що платіжна система може відстежити переказ коштів і визначити особу, яка уклала договір з одержувачем про поставки товарів або надання послуг), а також операції по забезпеченню проведення переказу коштів, здійснювані операторами послуг платіжної інфраструктури.
Такий тотальний контроль за грошовими операціями українців автори законопроекту знову загорнули у обгортку закону, який допоможе боротися зі злом, назвавши його Закон ««Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення»».
Але українців знають, що за «гучними» назвами, нинішня влада вправно ховає не турботу про людей,згадайте законопроект пр відновлення кредитування, а лобізм інтересів олігархічного лобі, що значно ускладнює життя українців. Вчергове ті хто ніяк не може побороти корупцію у власних рядах намагаються встановити тотальний контроль над українцями, щоб ті не мали свободи слова та волі дорікнути казнокрадів та корупціонерів.
УВАГА! Цей законопроект оприлюднено 25 липня на сайті Мінфіну для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту можна надавати у письмовій та електронній формі за адресою: 01008, г. Киев, ул. Грушевського, 12/2 Міністерство фінансів України, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":
Продавати іпотечні позики будуть по-новому
Стало відомо, яку інформацію ФГВФО буде передавати у кредитний реєстр НБУ