Кредитний реєстр НБУ працює у повну силу другий місяць, а позичальників продовжують вносити у блек-листи. Цього разу за цю досить сумнівну, з точку зору конституційності, справу взявся ФГВФО і обробив данні про позики 82 банків- банкрутів.
Згідно до останніх даних Фонд гарантування вкладів допоміг НБУ значно наповнити кредитний реєстр, надавши інформацію про майже 37 тисяч кредитних боржників і прогнозує подальше оновлення. Деталі та параметри відбору не оголошуються але оголошено, що найбільша заборгованість складає ,1 млрд грн і цей борг належить юридичній особі, яка уклала кредитну угоду з Дельта Банком.
У самому Фонді зазначають, що до «напрацьованого» переліку потрапили фізичні особи та суб’єкти господарювання.
Також визначено банки, які мають рекордні суми заборгованостей за кредитами та кількістю боржників «Надра», Дельта Банк, «Фінанси і Кредит», «Платинум Банк».
Але за цією «цікавою» статистикою приховується і інший бік проблеми, адже кожне таке зведення тягне за собою сумні для українців наслідки: нові хвилі виселень та інших проявів «терору» з боку колекторів та близьких до них за концепцією роботи організацій.
А у загальній хвилі розгулу рейдерства постраждати можуть навіть ті, кому вже вдалося позбавитися кредитного ярма. Адже ніхто не контролює фонд під час збору у цьому напрямку і знаючи, як збирається інформація, не виключені помилки. Наприклад до цього реєстру можуть потрапити люди які вже викупили свої кредити і тепер їм може додатися нових клопотів - адже ніхто не погодиться залишатися безпідставно у чорному реєстрі НБУ і тим паче ставати мішенню «домагань» нахабних рейдерів.
Читайте на "Фінансовий Майдан": У «Приватбанку» чергові зміни: рейтинг падає, а фінансування росте Юлия Сало: "С сегодняшнего дня ГО «ВР Финансовый майдан» и ГО «Братья» выступают единым фронтом против засилья коллекторов и банковского беспредела" Вклади українців крадуть навіть після банкопаду