• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

В Україні банки забов’язали «вивчати» громадських діячів?

Задум влади з декларуванням статків громадських діячів зазнав фіаско. Тепер зазирнути у до громадських діячів закликають банки. В Україні Національний банк продовжує здійснювати контрольна над роботою банків на предмет дотримання порядку фінансового моніторингу.

Тих хто припускається помилок у виконанні досить «молодих» правил карають доганами та штрафами. За результатами серпневих перевірок до переліку штрафників потрапив Айбокс банк.

В НБУ повідомляють про перелік порушень , які допустила ця банківська установа, а саме ненадання на запит Нацбанку повної та достовірної інформації та недостатнє виконання забов’язання відмовляти у обслуговуванні особам у випадках перебач енних законодавством про фін моніторинг.

За ці види порушень та недостатнє керування ризиками банк отримав на свою адресу штрафні санкції від НБУ на загальну суму у 462 245,45 гривен.

Окрім цього Айбокс банк письмово попередили через незабезпечення виявлення фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу вислови своє незадоволення НБУ й за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку, в тому числі клієнтів Банку - національних громадських діячів, осіб, пов'язаних з національними громадськими діячами та нездійснення обов'язку проводити з урахуванням рекомендацій Національного банку України в порядку, визначеному для клієнтів високого ризику, первинний фінансовий моніторинг фінансових операцій, учасником або вигодонабувачем яких національні громадські діячі, особи, пов'язані з національними громадськими діячами.

Отже стає зрозумілим, що у центрі інтересів НБУ статки та грошові рухи саме громадських діячів та пов’язаних з ними осіб. Вже нікого не дивує, що рекомендації НБУ зосередженні саме на цій категорії громадян. Адже враховуючи схильність регулятору до здійснення тиску на громадськість через фінансовий контроль, варто згадати запит НБУ до Привату про рахунки журналістів та громадських активістів. Очевидно, що напередодні виборів «кишенькові» чиновники Банкової здатні й не на таке, аби тільки убезпечити «свої кандидатів» від критики та викривальних заяв на бік тих, хто так прагне знову отримати кредит довіри від українців. На превеликий жаль більшості з них легше вдаватися до таких досить «слизьких» методів аніж щодня думати про інтереси народу.

Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

У «Приватбанку» чергові зміни: рейтинг падає, а фінансування росте

ФГВФО поповнив Кредитний реєстр НБУ 37 тисячами позичальників

Поліція дізналась, як керівництво одного з банків «відмивало» гроші

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.