• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Суд визнав НБУ винним у порушенні процедур з ОВДП

НБУ програв суд стосовно ОВДП. Судова суперечка стосується цінних паперів, які банк надав Нацбанку у якості залога за позиками рефінансування.

У судовому порядку тимчасова адміністрація банку «Фінансова ініціатива», призначена ФГВФО, доводила про те, що процедура списання ОВГЗ і прибутку з них, мала певні порушення з боку НБУ. Відносно цього і було спрямовано 6 позивів у суд, за двома вже є ухвалені рішення. Суди перших інстанцій підтримали позивача і прийняли рішення, згідно з яким Нацбанк має повернути до активів банківської установи прибуток від ОВГЗ- 770 млн грн., купонний дохід - 135,6 млн грн і самі ОВДП - на 23,3 млн грн. Цю вимогу підтримав і Верховний суд. У березні та квітні НБУ зробив спробу оскаржити ці рішення у касаційних інстанціях але й там зазнав поразки. Таким чином за двома позивами, які пройшли усі сходинки судового розгляду НБУ має «поповнити» активи банку «Фінансова ініціатива» на 976 млн гривень.

А у разі, якщо усі 6 позивів будуть не на користь НБУ, то загальна сума компенсації за порушення процедури списання ОВГЗ складе 2.5 млрд гривен. Слід зазначити, що суд залишив без задоволення вимогу стягнути з Нацбанка компенсацію за інфляційні втрати у вигляді 3% річних.

Таким чином Нацбанк і у цьому випадку зміг уникнути відповідальності за девальвації національної валюти, певним чином зменшивши суму, яка могла бути спрямована на компенсації вкладникам «Фінансової ініціативи».

Слід зазначити, що НБУ не вперше фігурує у досить сумнівних операціях з ОВДП. Раніше Всеукраїнський Рух «Фінансовий Майдан» приймав участь у підготовці і розповсюдженні брошури, яка стосувалася однієї з непрозорих маніпуляцій з облігаціями внутрішньої позики. Інформація, яку било викладена в них була розіслана народним депутатам та правоохоронним органам і мала стати підставою для перевірок НБУ. Відповідні запити спрямували до «захисників» закону та антикорупційних органів і народні депутати але досі так звані схеми Гонтаревої залишаються у статусі безнадійних справ. Ми віримо, що певних результатів принесе звернення «Фінансового Майдану» до ЄБРР і усі хто зловживав державними коштами отримають гідне покарання.

Читайте також:

Рожкову суд усунув від виконання обов’язків зам голови НБУ (ДОКУМЕНТ)

Суд пояснив у якому випадку банк не має права вимагати проценти за позикою

Фінанси співають романси?: влада пропонує «терміново» створити бюро фінансової безпеки

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.