Усім відомо, що девальвування гривні призвело до того, що у рази зросли кредитні забов’язання за валютними позиками. Паралельно цьому знизилися доходи українців у перерахунку на долар. Саме ці два фактори унеможливили багатьом українцям сумлінне погашення своїх кредитів. Відповідно кількість проблемних активів банків зросла у рази і такі невтішні наслідки стосуються, як фізичних так і юридичних осіб.
Незважаючи на те, що ситуації різняться банки працюють з проблемними заборгованостями однаковими методами і вже найближчим часом мають об’єднати власні зусилля.
Банки мають намір консолідувати свої зусилля у боротьбі з позичальниками. Про це заявила пресі зам голови НБУ Катерина Рожкова. Згідно до озвучених даних 70% проблемних кредитів належать 20% позичальників.
«За роки незалежності у нас так і не запрацювало консорціумне (за участю кількох банків) кредитування, на жаль, але можливо, запрацює консорціумний повернення кредитів. Сьогодні банки вже готові до спільної боротьби проти тих, хто не хоче вести жодних переговорів щодо реструктуризації".
За словами Рожкової це досить відомі та успішні бізнес групи.
"Це достатньо відомі бізнес-групи, які сьогодні присутні на ринку і продовжують працювати, частково повертаються до списків "Форбс" і при цьому продовжують не обслуговувати свої кредитні борги в банківському секторі",- заявила Рожкова під час конференції, присвяченій рикну проблемних активів.
Незважаючи на те, що найбільша частина загального боргу припадає на пов’язаних юросіб, звичайним позичальникам дістанеться «за компанію».
Читайте також:
Несподівано: Рожкова вирішила «захистити» позичальників
Реформація-руйнація: НБУ похвалили за ефективні реформи
Чи настане банківське «воскресіння»: НАБУ розслідує незаконне призначення Ворушиліна