• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Банки готові консолідувати зусилля у боротьбі з позичальниками

Усім відомо, що девальвування гривні призвело до того, що у рази зросли кредитні забов’язання за валютними позиками. Паралельно цьому знизилися доходи українців у перерахунку на долар. Саме ці два фактори унеможливили багатьом українцям сумлінне погашення своїх кредитів. Відповідно кількість проблемних активів банків зросла у рази і такі невтішні наслідки стосуються, як фізичних так і юридичних осіб.

Незважаючи на те, що ситуації різняться банки працюють з проблемними заборгованостями однаковими методами і вже найближчим часом мають об’єднати власні зусилля.

Банки мають намір консолідувати свої зусилля у боротьбі з позичальниками. Про це заявила пресі зам голови НБУ Катерина Рожкова. Згідно до озвучених даних 70% проблемних кредитів належать 20% позичальників.

«За роки незалежності у нас так і не запрацювало консорціумне (за участю кількох банків) кредитування, на жаль, але можливо, запрацює консорціумний повернення кредитів. Сьогодні банки вже готові до спільної боротьби проти тих, хто не хоче вести жодних переговорів щодо реструктуризації".

За словами Рожкової це досить відомі та успішні бізнес групи.

"Це достатньо відомі бізнес-групи, які сьогодні присутні на ринку і продовжують працювати, частково повертаються до списків "Форбс" і при цьому продовжують не обслуговувати свої кредитні борги в банківському секторі",- заявила Рожкова під час конференції, присвяченій рикну проблемних активів.

Незважаючи на те, що найбільша частина загального боргу припадає на пов’язаних юросіб, звичайним позичальникам дістанеться «за компанію».

Читайте також:

Несподівано: Рожкова вирішила «захистити» позичальників

Реформація-руйнація: НБУ похвалили за ефективні реформи

Чи настане банківське «воскресіння»: НАБУ розслідує незаконне призначення Ворушиліна

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.