Правомочність призначення Костянтина Ворушиліна розслідує НАБУ. Про це сьогодні повідомив інтернет-ресурс UBR. Посилаючись на розпорядження НАБУ, повідомляється, що 15 травня 2018 року детектив НАБУ Андрій Стрекозенко почав відповідне досудове розслідування у справі №52018000000000456. За фактом «можливої підробки офіційних документів Ворушиліна К.М., що в подальшому стало підставою для прийняття адміністративною радою ФГВФО рішення №34 від 2 жовтня 2014 року про призначення його директором-розпорядником ФГВФО з 3 жовтня 2014 року».
Кримінальне провадження було відкрито за заявою правозахисника Ростислава Кравця, який зауважив, що на момент призначення Костянтина Ворушиліна у ФГВФО, він був акціонером Міжнародного інвестиційного банку, який до речі належить Президенту України. Саме факт наявності акцій У Костянтина Ворушиліна є порушенням Закону «Про систему гарантування вкладів» і цей факт досить ретельно намагались приховати протягом останніх майже 4 років.
«Я підозрюю, що Адміністративна рада ФГВФО знав, що закон не виконується і що документи про права власності на банки підроблені, але все одно призначив Ворушиліна до Фонду. Як тільки це відкрилося, і я подав відповідну заяву, всі записи були підчищені і акції переписали на інших осіб, щоб приховати всі сліди. Щоб розставити всі крапки над «i», вся ця історія повинна бути ретельно розслідувана НАБУ, причому з усіх сторін», - каже правозахисник.
За його словами таке порушення може завдати чимало неприємностей не тільки Костянтину Ворушиліну але й самому Фонду гарантування вкладів, адже його протизаконне призначення ставить досить великий знак питання над правовою силою тих численних документів, які він підписував обіймаючи посаду директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб. Це стосується і рішень відносно введення у банки-банкроти тимчасових адміністрацій.
«Їх правомочність можуть почати оскаржувати в судах, і ми побачимо масу судових процесів по так званим банкам-зомбі», - резюмує юрист.
Сумнівний ефект може призвести така кадрова афера й на процедуру реалізації активів банків. Адже більшість майн було викуплено самими громадянами, а щось було реалізовано через аукціони. Для кожного з них наслідки будуть різними, але зрозуміло одне, що така халатність у призначенні високопосадовців неодмінно має будити покарана.Кримінальне провадження за фактом незаконного призначення Ворушиліна відкрито за ч.1 ст. 358 УК України. Отже розслідування ведеться з кваліфікацією підробка документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів. У разі,якщо провину буде доведено, то підозрюванім загрожує покарання у вигляді штрафу до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 1190 грн.) та тюремне ув'язнення на строком до 3 років.
Чи стане у НАБУ сили волі для того, щоб піти проти системи та довести цю досить гучну справу до кінця? Чи Ворушиліна будуть захищати, як і іншу не менш одіозну протеже Банкової? Глобальність прогнозованих наслідків схиляє до думки, що вірогідніше другий варіант розвитку подій
Читайте також:
Нардепи вдягли вишиванки і влаштували українцям «чорний четвер»