• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Банківську систему очистили, а НБУ- забули

Команда Гонтаревої любить вихвалятися, так званим очищенням банківської системи і вважає, це ледве не своїм найбільшим досягненням. А ось українці прагнуть лише одного, щоб за своє очищення банківської системи НБУ зазнав не менш ретельної кадрової зачистки від корупціонерів і казнокрадів.

Однак чергова надія на очищення Національного банку України не виправдалася. Вчора Апеляційний суд міста Києва скасував ухвалу Дарницького районного суда за позивом нардепа Ігора Луценка, про те що , зам голови НБУ Катерина Рожкова має бути тимчасово відсторонена від виконання посадових обов’язків.

У НБУ вже встигла повідомити про свою перемогу не приховуючи радості за свою керівницю. Так згідно до повідомлення у Нацбанку вважають, що відсторонення Катерини Рожкової мало негативний вплив на роботу регулятору та навіть більше - блокувала його функціювання. Правда у який спосіб роз’яснень не дають. Також у НБУ вважають, що таке усунення Рожкової має негативний вплив на стабільність національної грошової одиниці.

«Ми вважаємо рішення Апеляційного суду міста Києва таким, що повністю відповідає законодавству України. Зазначимо, що ухвала районного суду фактично блокувала діяльність Національного банку України та створювала загрози для забезпечення стабільності національної грошової одиниці. Більш того, вона створювала небезпечний прецедент для роботи всіх органів державної влади в Україні», - заявив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.

Те, що масштаб «зради» значно перевищений можна пересвідчитися звернувши увагу лише не один показник - курс валют. Так от майже в унісон з тим як стало відомо про ухвалу суда, згідно до якої ще з грудня Катерина Рожкова мала призупинити свою діяльність у НБУ гривня почала демонструвати неабияку стабільність.

Однак не зважаючи на те, що вчора було скасовано задовольняння позиву, у якому лунали звинувачення у непрозорій діяльності Рожкової, ця тенденція роботи одіозної замголови НБУ залишається не змінною - її ім’я продовжує фігурувати у корупційних скандалах та на її адресу лунають звинувачення у лобіюванні інтересів банків з російським капіталом.

Так вже сьогодні журналіст Олександр Дубінський оприлюднив переписку, яка за його словами відбувалася між Катериною Рожковою та Вайсманом.

«У моєму розпорядженні виявилася листування Рожкової з головою правління дочірнього банку ВТБ Костянтином Вайсманом в період вересень 2015 - жовтень 2016. Тема спілкування - вирішення проблемних питань навколо ще однієї доньки ВТБ - «БМ Банк»», - пояснює Дубінський.

З смс-діалогу стає зрозумілим, що про «добробут» та спокій банкірів у НБУ піклуються значно більше ніж про клієнтів банків. Особливо, вражає фрагмент у якому йдеться мова про чималий штраф для банку за порушення, від якого намагаються позбавитися через протекцію топ-менеджера регулятора. Сам Дубінський зазначає, що підтвердження того, що штраф було сплачено про-російським банком так і не знайшлося.

«Однак штраф так і не був накладений - ні в новинах НБУ, ні в публікаціях ЗМІ я так і не виявив штрафних санкції в розмірі 2,5 млн. Грн для ВТБ Банку, нараховані фінансовим моніторингом НБУ.

29 вересня 2016 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зняла санкційні обмеження з акцій російського "БМ Банку" в зв'язку з закінченням строку їх застосування (санкцій заборона на операції з акціями БМ Банку, введений у вересні 2015 року, не подовжувався, тому з 30 вересня 2016 року зі БМ Банку були зняті всі обмеження)». – пише журналіст.

Отже, керівництво НБУ не зважаючи на зміну голови продовжує обростати компроматами та витрачати народні кошти на виправдовування тих, кому український народ виправдань вже не бачить, а вони незважаючи на обурення народу підспівують російським банкірам.

p>

ЧИТАЙТЕ НА САЙТІ ФІНАНСОВОГО МАЙДАНУ:

Ще один банк майже «подарував» значну частину кредитного портфелю

Кредитний реєстр девальвує права українців?

НАБУ продовжує не бачити захищати Рожкову?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.