• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Законопроект №6027 для банкірів та Банківської?

У четвер Верховна Рада України вкотре буде вирішувати долю позичальників. Від того, чи на тиснуть вони на зелену кнопку під час голосування за доленосний законопроект № 6027-д залежить подальша доля тисяч українців, які завдяки недосконалій політиці НБУ потрапили у так зване кредитне рабство. Законопроект, який сам уряд презентує, як реформаторський, насправді досить суттєво погіршить рівень дотримання прав позичальників і ще більше загострить проблему валютних позик в Україні.

Отже досить важливо народним обранцям згадати, що саме інтереси пересічних українців, а не олігархів і банкірів, вони делеговані відстоювати у парламенті. Саме з цих причин кожен з нардепів має досить скептично відноситися до заяв влади про реформаторський зміст законопроекту і неодмінно не вірити на слово колегам, а на власні очі побачити ті зміни, які пропонують затвердити «згори».

ГО Всеукраїнський Рух «Фінансовий майдан» вкотре закликає депутатів не голосувати за 6027-д «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» та викладає огляд основних змін, які впроваджує цей законопроект.

У пояснювальній записці до законопроекту автори зазначають, що закон дозволить зменшити фінансове навантаження на позичальників, що сприятиме відновленню економіки та активізації кредитуванню фізичних осіб, в першу чергу для покращення житлових умов. Впевнено заявляємо, що це відверта брехня і замість покращення житлових умов у майбутніх позичальників, вже зараз тисячі українців з прийняттям цього закону можуть стати безхатченками.

Цей законодавчий акт зовсім не враховує інтереси вже існуючих позичальників і є додатковим інструментом, який в котрий раз знизить ризики саме банкірів.

Серед ключових нововведень лобістського законопроекту:

Банкіри отримають можливість стягувати майно у позасудовому порядку, шляхом перехода права на майно на підставі іпотечного договору.

Значно підвищується відповідальність поручителя і тепер без його згоди може збільшитися обсяг кредитних забов’язань, за котрі він автоматично нестиме відповідальність.

Процедура збільшення процентної ставки стає ультимативною. Так у разі збільшення відсоткової ставки за позикою, яку не схвалює позичальник, він забов’язаний повернути усю суму позики у строк в 30 днів. Іншими словами банкіри отримують можливість маніпулювати процентними ставками у власних інтересах, збільшуючи власний прибуток або пришвидшуючи процедуру погашення кредиту.

Банки зможуть залишити позичальника без житла за лічені дні завдяки змінам, які вносяться до ЗУ «про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та його обтяження». Окрім цього впроваджується процедура за якою банки зможуть отримувати доступ до реєстру майнових прав, так чином перевіряючи платоспроможність позичальників та поручителів, а у разі необхідності знаходити спадкоємців.

Також у двічі скорочується строк вимог кредитора до спадкоємців у разі смерті позичальника.

«Ліквідація солідарного боржника-юридичної особи, смерть солідарного боржника-фізичної особи не припиняють обов’язку решти солідарних боржників перед кредитором та не змінюють його обсягу і умов виконання», - зазначено у законопроекті.

Очевидно, що провладні нардепи активно лобіюють законопроект, який за рахунок утиснення прав позичальників значно збільшить права банкірів. Цей репресивний для позичальників законопроект у своєму ТОП-10 найважливіших законів 2018 року називав і Національний Банк України, який вже неодноразово у законотворчій та неофіційний спосіб (згадайте лише плівки Рожкової) доводив свою прихильність саме банкірам. Вже сьогодні Володимир Гройсман назвав цей закон у топ-6 проривних ініціатив цього тижня.

Отже влада знову по іншу сторону барикад із народом і будь-якою ціною прагне догодити банкірам, які скористувавшись довірою народу потрапили до влади і тепер відкрито нехтують його інтересами.

Вже в четвер, 17 травня, стане зрозуміло чи народні депутати теж працюють на банкірів та Банківську, чи все ж таки вони використовують мандат, який їм надав народ за призначенням.

Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":

Суд визнав НБУ винним у порушенні процедур з ОВДП

Ще один банк майже «подарував» значну частину кредитного портфелю

Проти системи: як суддя переконалася у власній беззахисності

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.