• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Президент подякував НБУ за банкопад

Український банкопад у всіх визиває безумовно різні емоції: народ, якій потерпає від його наслідків у розпачі, а ті кому він був на руку безумовно задоволені. Серед останніх безумовно банкіри, які незважаючи на статус банкрута, змогли присвоїти гроші клієнтів. Таким чином на горі сотень тисяч українців нажилися кілька десятків і без того не бідних бізнесменів. Зараз народ заспокоюють тим , що обіцяють зворотній ефект банкопаду, а саме розквіт фінансової системи у далекій перспективі.

Не жаліє слів вдячності за так званий банкопад й Президент України. На його думку регулятор виконав «важку» та необхідну роботу, закривши 98 банків. Слова вдячності гарант озвучив під час свого виступу на засіданні Національної інвестиційної ради:

"Хочу подякувати команді Національного банку ... Бо треба мати сміливість, професійність та рішучість для того, щоб закрити 98" хворих "банків, які не мали шансів на життя і мали до 90-95% кредитів, які не обслуговувалися».

Взагалі на ринку зараз працюють 82 банки, які за словами Президента є платоспроможними й вже зараз активно нарощують депозитні портфелі та поновлюють кредитування.

" 39 з цих закладів - банки з іноземним капіталом, 20 - з 100% з іноземним капіталом ", - додав Порошенко.

Він зауважив, що зараз масове банкрутство банків припинилося і ті хто залишився на ринку отримують прибутки. На його думку вони мають завдячувати саме очищенню банківського сектору.

Отже питання «зачищення» банківської системи розглядається управлінцями виключно з точки зору зиску для банкірів і ніхто навіть не згадує, що так званий банкопад з’їв 38% ВВП України, вкрав мільйони гривень у українців та підприємств, а багатьох загнав у непід’ємні борги.

Вище керівництво країни в котре розглядає банкопад лише з точки зору банкирів, роблячи вигляд, що така реформа не завдала жодної шкоди звичайним українцям. А у той час, як банкіри активно знову залучають кошти довірливих українців у свої банки, вже обмануті їми вкладники та валютні позичальники намагаються у законний спосіб відстояти свої права та встановити справедливість.

Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

Фінансовий моніторинг чи як «приручити» банк?

Споживачі фінансових послуг продовжують страждати від шахрайських схем

Як НБУ знову «підвів» українців

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.