• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

ЩО ЗА «ПТАХ»: У СМОЛІЯ МОЖЕ ЗЯВИТИСЯ НОВИЙ ЗАМ

У керівництві національного банку найближчим часом може відбутися «поповнення». До лав регулятора долучиться черговий банкір.

Те, що Яків Смолій визначився з кандидатурою ще одного свого зама, стало відомо завдяки реєстру е-декларацій, у якому претендент на пост заступника голови НБУ повідомив про свої статки, як кандидат на посаду зам голови НБУ. Сам же Смолій не оголошує ім’я кандидата. Адже його повинна схвали Рада Нацбанку.

Обраним виявився Сергій Холод, який обіймає посаду зам голови правління ВТБ- банку.

ЯКІ СТАТКИ МАЄ?

На відміну від майбутніх колег по НБУ претендент має скромніші статки але живе точно не на рівні пересічних українців. Так серед його нерухомого майна зазначено житловий будинок (376м») і три земельні ділянки (1203, 2500, 3960 м2). Його маєток розташований у Михайлівці-Рубежівці. Їздить згідно до декларації банкір на Ниссан Мурано 2004 р.в.

Його річна зарплата у ВТБ-банку за минулий рік склала 6023888 гривень. Свої заощадження він зберігає у банках і слід зазначити, що розмір депозитів перевищую рівень гарантованих законом сум. Серед тих фінансових установ, яким він довірив накопичені гроші ВТБ-банк (370098 гривень), Райфайзенк банк Аваль(682 517 гривень) та ТАСКОМБАНК (200 005 гривень).

У готівці він зберігає 27302 доларів та 4350 євро.

У своїй декларації серед членів сім’ї він зазначив лише доньку Катерину і судячи з е-декларції Сергія Холода, вона не має ні майна, ні прибутків для декларування.

ДОСВІД РОБОТИ

Слід зазначити, що у банку з російським капіталом новоспечений кандидат на посаду зам голови НБУ працює з 2014 року. До цього він встиг попрацювати на різних посадах у «Райфайзен Банк Аваль», «Індекс Банку», “ТАСкомбанка” та «Сведобанку».

Був у його кар’єрі й досвід роботи у НБУ. З 1991 до 2002 року він займався налаштуванням та впровадженням у роботі НБУ розвитком електронної пошти та телекомунікаційної мережі системи електронних платежів.

Якій напрямок очолить у НБУ Холод достовірно невідомо, але у ЗМІ з’явилася інформація, що його призначення, може відбутися вже у липні. На цей же час згідно до інсайдів можлива ще одна «реформація» складу Нацбанк, завдяки якій у НБУ може змінитися перший зам. Такі зміни могли би за умови незалежності НБУ від Банкової, покласти початок вже справжньому «очищенню» НБУ від корупціонерів та лобістів інтересів банкірів. Але враховуючи, що Банкова та банкіри мають спільні інтереси скоріш за все відбудеться звичайна рокіровка де своїх замінять на інших своїх, змінивши не принцип роботи НБУ, а обличчя. Така нехитра маніпуляція зможе на час відвернути увагу народу від діяльності Нацбанку перед таким вирішальними для влади виборами.

Завдання народу не втрачати пильність і не дати себе засліпити красномовними та гучними обіцянками, адже нема ніяких гарантій, що той хто пограбував раз і не отримав за це покарання, знову не візьметься за старе.Тим паче,невідомо що можно очікувати від топ-менеджерів банків з російським походженням

Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

Банки готові консолідувати зусилля у боротьбі з позичальниками

Чи настане банківське «воскресіння»: НАБУ розслідує незаконне призначення Ворушиліна

Фінансовий моніторинг чи як «приручити» банк?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.