• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Як НБУ знову «підвів» українців

Українці знову відчули на собі те, що свої гроші тримати в кишені. Так виявилося що у небезпеці навіть ті кошти, які розміщено не на депозитних рахунках.

Днями НБУ скасував реєстрацію Webmoney. Зробили це досить несподівано, як для власників сервісу так і для усіх українців.

«Відповідне рішення прийнято у зв’язку із застосуванням персональних спеціальних обмежувальних заходів (санкцій) до платіжної організації внутрішньодержавної системи розрахунків “WebMoney.UA” (Дочірнього підприємства “Фінансова компанія “ЕлМІ”) згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 02.05.2018 “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, введеним в дію Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018», - пояснили це рішення у НБУ.

Саме завдяки ефекту несподіванки на рахунках сервісу у людей залишилися кошти, які вони не змогли завчасно вивести, бо й гадки не мали про такі «санкції».

За даними власників сервісу у результаті постраждали 4 мільйони користувачів цього сервісу. Чиї кошти тепер заблоковані. Мова йдеться про кардинально різні суми – у когось це 400 гривень, а хтось «втратив» й 100 000 гривень.

Доречі представництво WebMoney вбачає у блокуванні своєї роботи заангажований інтерес.

«Очевидно, що діяльність такого значущого гравця на ринку не могла не привернути уваги окремих представників влади, які намагалися будь-яким способом заблокувати роботу системи в Україні та спрямувати кошти наших користувачів у потрібні їм фінансові потоки. Сьогоднішні події змушують нас згадати 2013 рік, коли рішенням злочинної влади Януковича було заблоковано рахунки в системі. Очевидно, що з того часу нічого не змінилося: ми і зараз спостерігаємо, як за відсутності будь-яких законних підстав, суто політичним рішенням, блокують роботу системи», -заявили у WebMoney.UA.

Вони запевняють, що для них це рішення, як і для їх клієнтів стало повною несподіванкою і вона на їх думку безвідповідальним у першу чергу по відношенню до самих українців, гроші котрих виявилися заблоковані через впроваджені нібито антиросійські санкції.

На підтвердження цього, на сайті Президента України почали з’являтися петиції, у яких українці просять «вимкнути» сервіс на кілька днів для того, щоб громадяни могли «вивести» з електронних гаманців свої кошти. Дехто й зовсім просить вивести компанію з під санкцій. Одна з таких петицій про розблокування платіжного сервісу за 5 днів набрала1499 підписів. Загалом просять вирішити проблему заблокованих коштів через 8 петицій, які за останні дні було розміщено на сайті Президента України. Безумовно, проросійській сервіс неодмінно зазнає чималих втрат через ті міри, які впровадило НБУ. Але санкції досить вагомо вдарили й по українцях, адже із незрозумілих причин влада не надала їм хоч малого шансу уникнути таких фінансових неприємностей.

Знову від незважених дій НБУ страждають пересічні українці але тепер вони на невідомий термін втратили кошти, які тримали не у вкладах, а хоч у електронних але гаманцях.

Читайте на "Фынансовий Майдан":

Чи настане банківське «воскресіння»: НАБУ розслідує незаконне призначення Ворушиліна

Чим ризикують інвестор скуповуючи кредити українців?

Споживачі фінансових послуг продовжують страждати від шахрайських схем

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.