• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Депутати хочуть скасувати мораторій на продаж майна позичальників

Відомо, що таку пропозицію ініціював депутат від фракції «Самопомічі» Руслан Сидорович.

Народні депутати продовжують догоджати банкірам і псувати життя пересічним українцям. Так сьогодні парламентарі голосували за скасування єдиної законодавчої ініціативи, яка захищала валютних позичальників від масового виселення та реалізації їх майна. Чергову підлість сховали поміж більш ніж 1300 правок до проекту Кодексу України з процедур банкрутства №8060

Так голосуючі за зміни до закону про банкрутство депутати розглядають пункт, яким скасовується мораторій на продаж єдиного житла, який хоч якось але все ж таки стримував банкірів від посягань на майно позичальників.

Законодавча ініціатива, яка ухвалювалася, як тимчасова міра до моменту вирішення проблем реструктуризації валютних позик вже кілька років є чи не єдиним інструментом захисту прав та інтересів валютних позичальників. Сьогодні ж депутати «таємно» зробили спробу зовсім обеззброїти тисячі українців, які не можуть виплачувати валютні кредити на єдине житло через скажену девальвацію національної грошової одиниці.

«З моменту набрання чинності цим кодексом втрачає чинність закон України про «Про стягнення майна громадян України, наданого, як забезпечення кредитів у іноземній валюті», - йдеться у прикінцевих положеннях правок до Кодексу України з процедур банкрутства, який сьогодні розглядають парламентарі у другому читанні.

Так у Законі про мораторій на стягнення майна, наданого для забезпечення кредитів у іноземній валюті від 16 липня 2015 року зазначено, що цей закон втрачає чинність з дня набрання чинності законом, який врегульовує питання особливостей погашення основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті, порядок погашення (урахування) курсової різниці, що виникає у бухгалтерському та/або податковому обліку кредиторів та позичальників, а також порядок списання пені та штрафів, які нараховуються (були нараховані) на таку основну суму заборгованості.

Отже навіть якщо депутати вирішили скасувати мораторій, то роблять це не у коректний спосіб, намагаючись підмінити поняття реструктуризації валютних позик на користь банкірів. Навмисно уникаючи відкритого діалогу з позичальниками нардепи провели через профільний комітет своє бачення реструктуризації валютних позик прописуючи не конкретні умови реструктуризації, а загальні формулювання, за якими нескладно буде приховати кабальні забов’язання, які тільки погіршать становище валютних позичальників.

Зараз розгляд правок до Кодексу про банкрутство триває, ми слідкуємо за перебігом голосування і обов’язково повідомимо про його результати.

Читайте на сайті "Фінансовий майдан":

У НБУ заявили про нежиттєздатні бізнес- моделі 15-18 банків

Чому в Україні утворилась криза з виплатами валютних позик?

НБУ та ФГВФО непорозумілись через іпотечні кредити

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.