Відомо, що таку пропозицію ініціював депутат від фракції «Самопомічі» Руслан Сидорович.
Народні депутати продовжують догоджати банкірам і псувати життя пересічним українцям. Так сьогодні парламентарі голосували за скасування єдиної законодавчої ініціативи, яка захищала валютних позичальників від масового виселення та реалізації їх майна. Чергову підлість сховали поміж більш ніж 1300 правок до проекту Кодексу України з процедур банкрутства №8060
Так голосуючі за зміни до закону про банкрутство депутати розглядають пункт, яким скасовується мораторій на продаж єдиного житла, який хоч якось але все ж таки стримував банкірів від посягань на майно позичальників.
Законодавча ініціатива, яка ухвалювалася, як тимчасова міра до моменту вирішення проблем реструктуризації валютних позик вже кілька років є чи не єдиним інструментом захисту прав та інтересів валютних позичальників. Сьогодні ж депутати «таємно» зробили спробу зовсім обеззброїти тисячі українців, які не можуть виплачувати валютні кредити на єдине житло через скажену девальвацію національної грошової одиниці.
«З моменту набрання чинності цим кодексом втрачає чинність закон України про «Про стягнення майна громадян України, наданого, як забезпечення кредитів у іноземній валюті», - йдеться у прикінцевих положеннях правок до Кодексу України з процедур банкрутства, який сьогодні розглядають парламентарі у другому читанні.
Так у Законі про мораторій на стягнення майна, наданого для забезпечення кредитів у іноземній валюті від 16 липня 2015 року зазначено, що цей закон втрачає чинність з дня набрання чинності законом, який врегульовує питання особливостей погашення основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті, порядок погашення (урахування) курсової різниці, що виникає у бухгалтерському та/або податковому обліку кредиторів та позичальників, а також порядок списання пені та штрафів, які нараховуються (були нараховані) на таку основну суму заборгованості.
Отже навіть якщо депутати вирішили скасувати мораторій, то роблять це не у коректний спосіб, намагаючись підмінити поняття реструктуризації валютних позик на користь банкірів. Навмисно уникаючи відкритого діалогу з позичальниками нардепи провели через профільний комітет своє бачення реструктуризації валютних позик прописуючи не конкретні умови реструктуризації, а загальні формулювання, за якими нескладно буде приховати кабальні забов’язання, які тільки погіршать становище валютних позичальників.
Зараз розгляд правок до Кодексу про банкрутство триває, ми слідкуємо за перебігом голосування і обов’язково повідомимо про його результати. Читайте на сайті "Фінансовий майдан": У НБУ заявили про нежиттєздатні бізнес- моделі 15-18 банків Чому в Україні утворилась криза з виплатами валютних позик? НБУ та ФГВФО непорозумілись через іпотечні кредити